22 січня – День Соборності України

Українською мрією завжди була єдність та незалежність. Державність, якої нашу країну споконвіку намагались позбавити, набула досить чітких обрисів на початку 1918 року. 22 січня 1918 року на IV універсалі Центральною Радою було проголошено, що Україна стала незалежною державою.

У грудні 1918 року у Фастові лідерам Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) вдалося підписати об’єднувальний договір, який увійшов в історію як «Акт злуки» і 22 січня 1919 року був публічно оприлюднений  на Софійській площі у Києві.

Цей документ увінчав соборницькі прагнення українців Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Він став основоположною віхою українського державотворення.

Возз’єднання українських земель викарбувалося в історії нашої держави як величне національне свято, яке офіційно встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871.

Термін «соборність» означає територіальне об’єднання, духовну консолідацію всіх громадян, їх згуртованість. Соборність є невіддільною від державності й незалежності народу, його суверенітету. Сьогодні ідея соборності – це базова національна цінність українців, передумова успіху нашого спротиву зовнішній агресії.