Всеукраїнський Збір активістів гри «Джура» – «Школа джур козацьких» (молодша вікова група).

З 17 по 25 серпня 2019 року пройшов Збір активістів гри «Джура» – «Школа джур козацьких» (молодша вікова група). Захід було проведено на території Центрального табору туристського активу учнів України (с. Осій Іршавського району Закарпатської області). На збір активістів від Чернігівської області було запрошено рій «Патріот» Ніжинського навчально-виховного комплексу № 16 «Престиж» (гімназія – загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад) Ніжинської міської ради (керівник Кузьменко Наталія Олександрівна, учитель початкових класів), який став переможцем обласного та призером Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (молодша вікова група).

У рамках гри діти взяли участь у різноманітних розвиваючих заходах таких як вишколи-гутірки: «Як створити рій», «Як виховувати лідерів роїв», «Український виховний ідеал», «Організаційно-виховна система гри «Джура»», «Самовиховання», «Робота в команді» та інші. Цікаво організовано та проведено вишколи та змагання з туристських навичок, конкурс стрільба, ігри та забави на природі. Організовано захоплюючі подорожі, екскурсії та одноденні туристичні походи в межах регіонального ландшафтного парку «Зачарована Долина», тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування. Рої представляли власні мистецькі композиції які приготували. Також в рамках гри проходило розучування та запровадження церемоніалу.

Було проведено семінар для керівників та організаторів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), де відбувся обмін досвідом в організації та проведенні гри «Джура».