Обласний семінар-практикум тренерів команд, головних суддів та начальників дистанцій  районних (міських) змагань зі спортивного туризму та туристсько-спортивного комплексу конкурсів і змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

18-20 квітня 2019 року комунальним позашкільним навчальним закладом «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» на базі дитячого табору «Юний турист»     (с. Количівка Іванівської ОТГ Чернігівського району) було  проведено обласний семінар-практикум тренерів команд, головних суддів та начальників дистанцій  районних (міських) змагань зі спортивного туризму та туристсько-спортивного комплексу конкурсів і змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

В семінарі взяло участь 26 учасників з 6 районів, 3 міст та 15 об’єднаних територіальних громад області.

До програми семінару-практикуму було включено ряд теоретичних питань, а саме: «Техніка безпеки при проведенні масових заходів з учнівською молоддю», «Правила змагань зі спортивного туризму та настанови», «Робота Головної суддівської колегії та секретаріату при проведенні  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), змагань з техніки пішохідного та велосипедного туризму. Система визначення результатів змагань» та інші.

Але левова частина часу була приділена саме практичним заняттям, під час яких учасники семінару навчились в’язати туристичні вузли та блокувати страхувальну систему, обладнувати дистанцію «Смуга перешкод» (вибір можливих етапів при обмеженій кількості спорядження, правильність наведення етапів, вимоги техніки безпеки при проведенні тощо), проводити гру «Пластун» (організація гри  за відсутності карти місцевості), також було розглянуто ряд питань, які виникають під час проведення силових видів  «Перетягування линви» та «Штовхання гирі» та інші. Було проведено практичне заняття зі складання топографічної карти місцевості.