Презентація поетичної збірки «Вірші, народжені війною» керівника гуртків ПНЗ «Центр НПВТКУМ» Валерія Вовка

Вірші, народжені війною, які записані мною, –

Це моя зброя у борні, яка запалює вогні

В серцях моїх всіх побратимів, всіх моїх друзів і родини.

Це моя зброя на війні, яку Господь вручив мені.

 

Такими віршованими рядками починається збірка поезії «Вірші, народжені війною» Валерія Вовка, педагога, вчителя-методиста фізичної культури, відмінника народної освіти України. Валерій Михайлович – вчитель предмета «Захист України» загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 12 м. Чернігова, керівник гуртків комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Валерій Вовк вступив добровольцем до 21-го окремого стрілецького батальйону, який стояв на захисті Чернігова та області. Під час перебування на службі Валерій Михайлович відчув, що побратимам потрібна духовна підтримка, поетичне слово, яке підніме бойовий дух та поведе за собою в бій. І ось його творче натхнення переросло у збірку поезії, яка отримала назву «Вірші, народжені війною». Друк книги відбувся за сприяння та ініціативи волонтерок Інни Чистенко та Марини Івашко.

Презентація збірки проходила 21 січня 2023 року у приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка. На заході були присутні представники ОУНБ ім. В.Г. Короленка, колеги Валерія Михайловича з ПНЗ «Центр НПВТКУМ», побратими, волонтери, члени родини, друзі, знайомі.

Автор декламував твори зі своєї дебютної поетичної збірки, до уваги присутніх було представлено документальний відеофільм «Відстояли – відстоїмо» про захисників міста Чернігова. Гості заходу були вкрай розчулені спогадами та розповідями пана Вовка про окремі моменти народження його поетичних рядків під час оборони нашого міста. З музичними вітаннями виступили солістки Театру пісні «Забава», до привітань долучилися колеги та побратими Валерія Михайловича. Петро Степовик, директор ПНЗ «Центр НПВТКУМ», поділився спогадами про те, як вправно пан Вовк координував таборування учасників гри «Джура», вмів зацікавити та організувати здобувачів освіти. Ці вміння стали в нагоді Валерію Михайловичу на війні. Варто зазначити, що під час завершальної частини презентації збірки, автограф-сесії, було проведено збір коштів та передано волонтерам для воїнів ЗСУ.