Презентація книги «Чорні дошки» України. Чернігівська область»

25 листопада 2021 року методисти комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» взяли участь у презентації книги «Чорні дошки» України. Чернігівська область» (збірник документів і матеріалів), яка відбулась в Чернігівській обласній державній адміністрації напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору.

                           

Книга містить систематизований комплекс архівних документів, матеріалів періодичної преси перелік об’єктів та суб’єктів, занесених до «чорного списку» та опублікованих джерел, що дозволяють глибше дослідити процес запровадження і використання режиму «чорної дошки», як одного з інструментів репресивного механізму Голодомору-геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом проти українського народу.

У представленні цього збірника взяли участь: старший науковий співробітник Українського Інституту дослідження Голодомору, кандидат історичних наук Дмитро БАЙКЄНІЧ, представник Інституту національної пам’яті Сергій БУТКО та представник облдержадміністрації Ігор СЛЕЗКО.

Також на презентації виступили представники Чернігівської обласної наукової бібліотеки ім. Короленка, Державного архіву Чернігівської області, бібліотеки Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського, які брали активну участь у пошуках матеріалів та фотофактів для Книги.

Було зазначено, що розпочато всеукраїнську серію досліджень «Чорні дошки України» і саме збірник Чернігівської області видано першим.

Надрукованих книжок видано обмежену кількість, але є електронний примірник цієї Книги.

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/chorni-doshky-ukrayiny-chernigivska-oblast-zbirnyk-dokumentiv-i-materialiv

Даний матеріал рекомендовано для керівників гуртків при проведенні занять.