У рамках обласного вишкільного курсу «Школа виховників джур» відбувся вебінар для педагогічних працівників закладів освіти Чернігівщини
24 грудня 2024 року комунальним позашкільним навчальним закладом «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації проведено перший модуль обласного вишкільного курсу «Школа виховників джур» за темою «Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в національно-патріотичному вихованні учнівської молоді».
Школа виховників джур (ШВД) – це комплекс заходів, спрямованих на підготовку до безпосередньої виховницької діяльності зі створення та забезпечення дієвості осередків (роїв/куренів) гри «Джура».
У Чернігівській області проведення обласної «Школи виховників джур» започатковано у 2023/2024 навчальному році. Вишкільний курс обласної ШВД проводиться за трьома модулями у форматах: вебінар, самоосвіта, очний.
З вітальним словом до учасників вебінару звернулась Наталія Дягло, начальник відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, яка наголосила на важливості ролі і діяльності виховника рою в системі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Петро Степовик, директор комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді», акцентував увагу присутніх на основних завданнях формування та утвердження української національної і громадянської ідентичності через розвиток гри «Сокіл» («Джура»).
У вебінарі взяли участь 48 педагогів з Ніжинської, Новгород-Сіверської, Семенівської та Сновської територіальних громад Чернігівської області.
Під час заходу розглянуто питання щодо виховного ідеалу гри «Сокіл» («Джура»), стратегії розвитку гри, вишкільної системи, форм роботи з дітьми впродовж навчального року, співпраці з громадськими організаціями тощо.
Виховники прослухали теоретичну інформацію та методичні поради, які стануть їм в нагоді при створенні роїв та куренів, для організації гри «Сокіл» («Джура») в закладі освіти та при підготовці і проведенні фінальних етапів гри.