1-2 березня – День вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії

Корюківська трагедія – найбільша та найжорстокіша каральна операція нацистських військ під час Другої світової війни.

Селище Корюківка на Чернігівщині було фактично повністю знищене загонами СС та угорської військової жандармерії 1-2 березня 1943 року. Тоді загинули 6,7 тис. людей і було спалено 1 290 будинків. Корюківка була найбільшим населеним пунктом у Європі, який повністю знищили нацисти під час Другої світової. Так, у французькому Орадур-сюр-Глан було замордовано 642 людини, у селищі Лідице у Чехії було вбито 320 людей, у Хатині в Білорусії – 149.

Цьогоріч минають 81 роковини з дня трагедії у Корюківці. У комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді»  для здобувачів освіти були проведені тематичні бесіди: «Цей день  в історії. Корюківськи розстріли», «З історії Корюківки», «Корюківська трагедія 1943 року: анатомія злочину».  Гуртківці  переглянули різноманітні відео, присвячені темі: «Корюківка. Злочин проти людяності», «Корюківська трагедія. Історія очевидця Володимира Костюка». Також відбувся диспут на тему «Ніколи знову», на якому здобувачі освіти провели паралель між подіями  1943 року  та 2022 року.

Здавалося б, після скинутих бомб на пологовий будинок та театр у Маріуполі росіяни вже не можуть здивувати новими звірствами. Проте різанину в Бучі та інших населених пунктах можна назвати справжнім геноцидом росіян проти українців, і це новий рівень воєнних злочинів.