16 лютого 2023 року – День єднання

День єднання в Україні відзначають вже вдруге.

Ідея створення цього свята виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

У своєму відеозверненні до українців президент України наголосив, ідея свята в тому, щоб показати світу єдність українського народу на тлі військової загрози. Володимир Зеленський зазначив: «Нас лякають великою війною і в черговий раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не перший раз. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи. Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання».

В Указі Президента України від 14 лютого 2022 року № 53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» йдеться, що День єднання оголошено для посилення консолідації українців, зміцнення їхньої стійкості на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

Зовнішні і внутрішні виклики, що постали сьогодні перед нашою країною, вимагають від кожного консолідації та відповідальності. Повномасштабна війна в Україні стала критичною точкою об’єднання українців довкола спільних цінностей, вона  зачепила кожного. Навіть тих, хто давно виїхав за межі нашої держави.

Національне єднання українців стало безпрецедентним. Люди згуртувалися, допомагають один одному: приймають вимушених переселенців, займаються збором та транспортуванням гуманітарних вантажів, надають морально-психологічну підтримку.

Патріотизм набуває сьогодні особливого значення. Єднаймося, українці! В єдності наша сила!