19 лютого – День державного герба України
Державний герб України є одним з трьох державних символів, разом з Державним Прапором та Державним Гімном. Тризуб має тисячолітню історію і презентує Україну як суверенну незалежну державу.
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Герб – золотий тризуб на синьому фоні за прикладом Тризуба князя Володимира Великого.
Є декілька версій, які пояснюють походження тризуба. Одна з найрозповсюдженіших позиціонує герб як давній знак – містичний символ тривимірності світу. Інша версія з’явилася вже після затвердження тризуба як герба УНР, в якій зазначалося, що в тризубі зашифроване слово «воля».
У 1939 році тризуб став гербом проголошеної Карпатської України. А 30 червня 1941 року його затверджено гербом відновленої Української Держави.
Наприкінці Другої Світової війни було створено орган політичного керівництва українським визвольним рухом – Українську головну визвольну Раду. Її гербом став тризуб, що вже розцінювався не лише, як Державний Герб України, а як символ загальної політичної та військової боротьби за незалежність України.
Особливим часом для відродження державної символіки стали події 2013-2014 року. Тоді, під час Революції Гідності на Майдані, тризуб малювали на шоломах і щитах.
Сьогодні зображення Державного Герба можна побачити на шевронах українських військових, які захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії.
Державний Герб України був і залишається символом прагнень нашого народу до волі, незалежності та процвітання, символізуючи нерозривний зв’язок із Батьківщиною. Це свято зміцнює віру українців у вільну, незалежну, успішну, справедливу європейську державу.