22 січня Україна відзначає День Соборності

Щорічно 22 січня Україна відзначає важливе та значуще свято – День Соборності. Цей день покликаний нагадати кожному українцю про важливість свободи та незалежності. А також про те, що соборність – це не тільки спільна територія, а й духовна єдність, спільні ідеали, цінності та прагнення.

Що таке День Соборності України – історія свята

День Соборності України – це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, у цей же день на Софійській площі в Києві відбулося офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об’єдналися в одну державу.

День Соборності України – традиції свята

Головна традиція в День Соборності – це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році – тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.

Сьогодення

Нині історія знову повторюється. Українці зі зброєю в руках протистоять зовнішній агресії. Тепер наше завдання – відновити соборність, звільнивши та об’єднавши всі захоплені ворогом території.

Адже без цього неможливо говорити про суверенітет та незалежність нашої держави.