27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня – день, коли світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. У 2005 році Генеральною Асамблеєю ООН було ухвалено резолюцію, в якій стверджувалося, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…»

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 05 липня 2011 року № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» Україна з 2012 року почала відзначати разом з усім світом пам’ять про цю сумну подію.

Голокост – це біль та страждання. Це знищення декількох поколінь людей. Однією з основ нацистської ідеології Третього Рейху був антисемітизм (вороже ставлення до євреїв). Під час Голокосту нацистами знищено близько третини всіх євреїв світу.

Дата вшанування пам’яті жертв Голокосту не є випадковою. Саме 27 січня 1945 року військами 1-го українського фронту було звільнено в’язнів концентраційного табору Освенцим (Аушвіц), де проводились досліди над людьми та страти євреїв, циган, поляків, інших жертв.

У цей День скорботи і пам’яті колектив ПНЗ «Центр НПВТКУМ» приєднується до загальної печалі та співчуває всьому болю і втраті від масштабної трагедії під назвою Голокост. Керівниками гуртків закладу проведено тематичні бесіди, заняття з вихованцями, приурочені до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

З інформаційними матеріалами можна ознайомитись у статті «Основна інформація про Голокост» Меморіального музею Голокосту США.

Пропонуємо до перегляду відеоматеріали з теми «День пам’яті жертв Голокосту»: