6 грудня – День Збройних сил України

Професійне свято всіх українських військовослужбовців вже давно завоювало загальноприйняту повагу та шану, як зі сторони народу, так і в офіційних державних структурах на всіх рівнях.

Попри економічні та інші труднощі, яких зазнала нова незалежна українська держава після розпаду Радянського Союзу, українським військовослужбовцям вдалося не тільки зберегти високий професіоналізм, боєготовність і традиції, але й стати однією з найсучасніших і ефективних армій у пострадянському просторі. Нині сили українських миротворців високо цінуються світовим товариством, що свідчить як про їхні технічні можливості, так і про довіру до професійної підготовки військовослужбовців Збройних сил України.

 

Коли відзначається свято

День Збройних сил України було встановлено постановою Верховної Ради України 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня – в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України».

 

Хто входить до Збройних сил України

Згідно з Конституцією, армія обороняє країну, її територіальну цілісність, суверенітет та недоторканість.

У ЗСУ є три основні види військ – Сухопутні, Повітряні сили та Військово-морські сили. Є також окремі роди військ, зокрема Десантно-штурмові, Війська зв’язку та кібербезпеки, Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки й Сили логістики.

 

Кожен має свій професійний святковий день, проте 6 грудня об’єднує всіх військовослужбовців України.

У лавах ЗСУ, станом на грудень 2023 року, служать майже 60 000 жінок, що є найвищим показником серед військ країн-членів НАТО. Безпосередньо у бойових діях беруть участь близько 5 000 захисниць.

З 2017 року українські захисниці отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад. Парамедикині, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують військовий обовʼязок на передовій і в тилу нарівні з чоловіками.

Після 24 лютого 2022 року, за результатами різноманітних соцопитувань, рівень довіри українців до ЗСУ – понад 90%.

У світовому рейтингу за версією Global Fire Power, Збройні сили України нині на 15 місці серед найпотужніших армій світу. За останній рік Україна піднялася в ньому на сім позицій.

6 грудня 2023 року – 651 день повномасштабного російського вторгнення. За цей час захисники та захисниці України знищили понад 300 000 тисяч російських окупантів та тисячі одиниць ворожої техніки.

Вітаємо всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.

Слава ЗСУ! Слава Україні!